Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Laskmine: Voronova võistlus nurjus püstilaskmise seeriaga

04.08.2012

Londoni olümpiamängudel oma põhialal 50 meetri väikepüssi standardharjutuses võistelnud Anþela Voronova kahjuks finaali ei pääsenud, kirjutab ohtuleht.ee.

Voronova alustas võimsalt, kogudes lamadesseeriates 99 ja 98 silma 100st võimalikust ning asetudes kaheksandale kohale.

Kahjuks ebaõnnestus täielikult sellele järgnenud püstilaskmise seeria, kus ta sai esmalt kirja 89 punkti ning seejärel 96. Sellega langes ta üldarvestuses viimaste sekka.

Viimases kahes seerias sai Voronova kirja taas korralikud 97 punkti ning sellega tõusis ta 31. kohale 46 võistleja seas. Finaali pääses kuus parimat.

Veteran Voronova: "Ega see mul viimane olümpia olnud!"
 

Anþela Voronova võimalused pääseda finaali sportpüssiharjutuses 3x40 lasku, nurjas püstilaskmise esimene seeria. 43aastane daam oli 31. kohas küll pettnud, kuid teatas: "Ega se mul viimane olümpia olnud!"

Voronova, olümpial võistelnud püssinaistest vanim, jagas lamadeslaskmise järel 7. kohta. Finaalikohtu jagus kaheksale. Ent siis tuli see õnnetu seeria.

Alustuseks 10, seejärel 8 ja 7. Lõpuks seeria 89 ja mäng oli mängitud. "Ärevus oli sees, ikkagi esimene püsti-seeria. Närvid pole ju rauast. Adrenaliin tulvas. Närveerin teistelgi võistlustelgi, nagu kõik, aga siin eriti."

Voronova treener Aleksandr Makarov selgitas, et tegu olnud üleüritamisega. "Olnuks seeria teine lask 9, poleks ta pingesse läinud. Nüüd tahtis liiga hästi lasta, kuid siis koordinatsioon ja rütm kaovad."

Teine püsti-seeria tõi 96 silma. "Ka esimene seeria pidanuks samasugune olema," ohkas Voronova. Olnuks, saanuks ta kokku 583 silma, mida on tänavu kahel korral suutnud ja pääsenuks ümberlaskmisele kahele finaalikohale.

"Olen pettunud. Võtsin end küll kätte ja võistluse teise poole lasin normaalselt, kuid ikkagi pole meeldiv tunne," tunnistas Voronova ja lisas, et jätkab tippspordiga. "Kui vahendeid on piisavalt - laskemoon on kallis - pole mõtet lõpetada. Vanus laskmist ei sega. Üritan Rio de Janeiros uuesti."

Treeneris sõnul võib Voronova aga Rio mängude koha kindlasti välja võidelda, kuid selle mõnele noorele talendile loovutada.

Ohtuleht.eeNarva Asimuut 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles