Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Jalgpall: Sillamäe on meistritiitliks valmis

26.02.2014

Selle aasta ülesande oskas Sillamäe Kalevi peatreener Sergei Ratnikov sõnastada juba eelmise hooaja 35. voorus – tahame meistritiitlit. Sellest eesmärgist lähtuvalt toimuski sel talvel Sillamäel kogu ettevalmistustöö. Treeningutega alustati juba enne jõule, kuid nendest võtsid osa vaid kohalikud mängijad – leegionäridel lubati veidi kauem puhata. Meeskond tuli esmakordselt kokku 6. jaanuaril ning alustati kaks korda päevas treenimist, kirjutab soccernet.ee.

Ratnikovi sõnul oli juba eelmise aasta lõpus selge, et koosseis eriti ei muutu: "90-95 protsenti mängijatest on samad. Kõige olulisem küsimus on, kas Martin Vungil õnnestub saada tööd mõnes välisklubis. Kuid kui Vunki tagasi ei saa, siis ei ole hullu midagi – asendamatuid ei ole!" Praeguseks on teada, et Vunk esindab algaval hooajal hoopis Nõmme Kaljut.

Saabus vajalik liider keskkaitsesse

Küsimusele, millised positsioonid vajavad täiendust ja tugevdamist, vastas Ratnikov talve algul nii: "Seda pole, et peaksime näiteks kogu kaitse- või poolkaitseliini välja vahetama. Lisame paar tugevamat mängijat juurde ning arvan, et sellega meie komplekteerimine lõpebki."
 
Peamiseks probleemiks kerkis Vungi asemele uue keskväljaliidri otsimine. Selleks testiti palju mängijaid – El Maestro Serbiast, Paolo Joao Brasiiliast, Hamid Sadid Rootsist – kuid keegi neist ei teeninud oma nõrga taseme tõttu lepingut. Piirduti vaid paari trenni ja kontrollmängu poolajaga.

"Miskipärast arvatakse, et meie liiga tase on selline, et siia võib tuua suvalise inimese 8. liigast ning ta saab siin staariks," olid Sillamäe fännide arvamused oma foorumis üsna kriitilised. Kuid need mängijad, kes saavutasid Kaleviga lepingu, võivad tõepoolest selle hooaja staarideks osutuda. Eelkõige käib jutt Igor Tšeminavast, kes näitas kontrollmängudes väga head mängu ning teenis Ratnikovi kiidusõnad: "Klassi on kohe näha. Igor on meile väga tähtis täiendus, sest vajasime sellist liidrit keskkaitsesse."

Teised vastliitunud mängijad ei jätnud algselt mingit muljet ei treenerile ega publikule, kuid veebruaris harjusid Stanislav Murihhin, Oleksei Lazebnõi ning Jaroslav Kvassov Kaleviga ning mehed hakkasid oma klassi näitama. Eriti paistsid väljakutel silma Kvassov ja Murihhin. "Kõik kolm jäävad Sillamäele," kinnitas Ratnikov.

Kontrollmängud pakkusid rahulolu

Halliturniiri tulemustega jäi Sillamäe loots väga rahule: "Nägin, et juba esimeses mängus näitasime seda, mida kogu aeg tahan näha ja meestelt nõuan." Isegi kaotus Kaljule polnud Ratnikovi jaoks tragöödia: "Poistel oli raske mängida seetõttu, et eelneval nädalal olid meil treeningud väga suurte koormustega."

Kõige magusamaks jäi võit kontrollmängus Soome klubi Turu Palloseura üle. Viimastes mängudes alistati aga tagasihoidliku 1:0 skooriga Tallinna Flora duubel ning lammutati 10:0 Rakvere Tarvas.

Kui rääkida klubi taristust, siis käivad jutud, et klubi staadion koos kunstmuruga läheb sel aastal renoveerimisele. See on põhjendatud ja hädavajalik, kuna staadion Sillamäel näeb üsna masendav välja. Lisaks pälvisid mõlemad väljakud (tava- ja kunstmuru) väga palju kriitikat nii Sillamäe kui ka teiste tiimide mängijatelt.

Talvel pidi klubi juhtkonnast lahkuma kauaaegne spordidirektor ja hall kardinal Vladimir Kazatšjonok. See uudis oli kohalikele vutisõpradele nagu palsam haavadele. Nüüd loodavad sillamäelased, et nende noorteakadeemiaga hakatakse tõsisemalt tegelema ning ei tooda Sillamäe Kutsekooli jalgpalliklassi massiliselt õpilasi Leningradi oblastist, vaid keskendutakse kohalikele noortele, sest Sillamäe kant on talentide maa – Andrei Sidorenkov, Albert Taar ja Aleksandr Kulik on vaid mõned näited sellest, kui palju andekaid mängijaid 12 000 elanikuga linnast on tulnud.

Meeskonna staar - Igor Tšeminava

Peterburi Zeniidi eest neli mängu pidanud keskkaitsja valis üsna ootamatult karjääri jätkamiseks Sillamäe Kalevi. Kaitsja on Ratnikovi sõnul sel aastal meeskonna kõige olulisem täiendus: "Sellist keskkaitsjat vajasime vist kogu aeg. Hea, et kätte saime." Pikka kasvu mees on hea nii õhus kui ka maas.

Kellel silma peal hoida - Deniss Tjapkin

Noor keskpoolkaitsja hakkas juba eelmisel aastal asjatundjatele oma progresseerunud mänguga silma jääma. Kuigi loovus jätab mehel veel soovida, on ta keskväljal kaitsetöös näidanud väga head mängu. Kui ta edasi areneb, siis ei kahetse Vungi lahkumist Sillamäel enam keegi.

Suurim küsimärk - keskväljakadude kompenseerimine

Lisaks Vungile lahkus Sillamäelt Kassim Aidara, kes ei jõudnud oma palganumbrites Kalevi juhtkonnaga kokkuleppeni ning on hetkel testimisel Tallinna Levadias.

Loov poolkaitsja Maksim Paponov küll taasliitus Kaleviga, kuid tuleb olla objektiivne - Vungist ja Aidarast on ta palju nõrgem. Kui Vunk võis olla platsil nii kaitsva kui ka ründava poolkaitsja rollis, siis Paponov nii universaalne ei ole, lisaks oli mees eelmisel aastal mitu korda tõsiselt vigastatud.

JK Sillamäe Kalev
Peatreener: Sergei Ratnikov
Kapten: meeskond valib järgmisel nädalal
Eelarve: selgitamisel
Koduväljak: Sillamäe Kalevi staadion / Sillamäe Kalevi kunstmuru
Duubelvõistkond: JK Sillamäe Kalev II (Esiliiga B)
Koduleht: www.fcsillamae.ee
Esimene mäng: 1. märtsil kell 19.00 Tallinna Kaleviga võõrsil (Tallinna Kalevi kunstmurul)

Mitteametlik koosseis:

Väravavahid: Mihhail Lavrentjev, Artem Levizi, Mihhail Starodubtsev.
Kaitsjad: Pavel Aleksejev, Mindaugas Bagužis, Igor Dudarev, Igor Tšeminava, Aleksandr Volodin.
Poolkaitsjad: Jevgeni Kabajev, Oleksei Lazebnõi, Nikolai Mašitšev, Stanislav Murihhin, Maksim Paponov, Deniss Tjapkin, Sergei Vihrov.
Ründajad: Jaroslav Kvassov, Daniil Ratnikov, Vjatšeslav Zahhovaiko, Aleksandr Volkov.

Eeldatav põhikoosseis:

                          Mihhail Starodubtsev

Mindaugas Bagužis    Igor Dudarev    Igor Tšeminava    Aleksandr Volodin
                             Deniss Tjapkin
Jevgeni Kabajev            Stanislav Murihhin           Nikolai Mašitšev
                            Daniil Ratnikov  
                          Vjatšeslav Zahovaiko

Talvised koosseisumuudatused:

Sisse:
Jaroslav Kvassov (Ukraina ründaja Luhhanski Zorjast)
Mihhail Lavrentjev (väravavaht Paidest)
Aleksei Lazebnõi (Ukraina poolkaitsja Strõi Skalast)
Stanislav Murihhin (Vene ründaja Groznõi Terekist)
Maksim Paponov (poolkaitsja Tallinna Kalevist)
Igor Tšeminava (Venemaa kaitsja)

Välja:
Kassim Aidara (poolkaitsja, testimisel Tallinna Levadias)
Marius Cinikas (Leedu kaitsja, liitus FK Suduvaga)
Martin Vunk (poolkaitsja, liitus Nõmme Kaljuga)

Hooajaeelsed kontrollmängud:

11.01. Sillamäe Kalev - Tallinna Flora (ML) 2:2 (Zahovaiko, Ratnikov)
18.01. Paide Linnameeskond (ML) - Sillamäe Kalev 1:3 (Aleksejev, Kvassov 2)
24.01. Sillamäe Kalev - Tallinna Levadia (ML) 0:0
01.02. Nõmme Kalju (ML) - Sillamäe Kalev 3:1 (Ratnikov)
08.02. Sillamäe Kalev - Tallinna Infonet (ML) 3:0 (Zahovaiko, Murihhin, Kvassov)
15.02. Turu Palloseura (FIN) - Sillamäe Kalev 2:3 (Kvassov 2, Zahovaiko)
18.02. Tallinna Flora II (EL) - Sillamäe Kalev 0:1 (Kvassov)
22.02. Sillamäe Kalev - Rakvere Tarvas (EL) 10:0 (?)

Võit; viik; kaotus.
ML - Meistriliiga; EL - esiliiga; FIN - Soome kõrgliiga.

soccernet.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles