Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Jalgrattasport: Erki Pütsep Pannjärvel võidukas

22.08.2015

Täna peeti Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses MTBest maratonide sarja viimane osavõistlus, Alutaguse Rattamaraton, mille võitis Erki Pütsep. Ida-Virumaa edukaimana sai Peep Kivil 36. koha.

Keskpäeval lähte saanud 50 kilomeetrise põhisõidu otsustavad sündmused algasid üsna pea ning eest sõitsid RedBike-Actual meeskonna Erki Pütsep ja Kristo Sepp, kes jäid ka konkurentidele püüdmatuks. Kolmikvõidu tagas RedBike-Actual meeskonnale Raido Saar.
 
„Teadsin, et finišikiirendus tuli ennem finišieel olnud hüpet ära teha, et olukorda kontrollida,“ sõnas hooaja esimese võidu teeninud Erki Pütsep.
 
Naiste kiireim oli Greete Steinburg (RedBike-Purustaja), kellel õnnestus olla parim õrnema soo esindaja kõigil kaheksal MTBest maratonisarja etapil. Teisena lõpetas täna Mari-Liis Mõttus (Cyclon) ja kolmas oli Sille Puhu (Cyclon).
 
Lühisõidu parim oli Markus Pajur (KJK/Sportland Bottecchia Team), kes edestas 24 kilomeetrisel võistlusmaal Robin Pruuli (KJK/Sportland Bottecchia Team) ja Robin Kreegimetsa.
 
Tänase Alutaguse Rattamaratoniga tõmmati ka MTBest maratonide sarja esimesele hooajale joon alla, kus üldvõidu oli endale juba kindlustanud Caspar Austa, kes hooaja vältel kogus kokku 7585 punkti. Talle järgnesid Peeter Tarvis 7454 punktiga ja Sten-Erik Ottender 7415 punktiga. Kuue parema hulka mahtusid veel Raido Saar, Helmet Tamkõrv ja Alges Maasikmets.
 
Naiste arvestuse võitja oli Greete Steinburg 7064 punktiga ning talle järgesid Sille Puhu 6959 punktiga ja Inge Kool 6930 punktiga. Põhisõidu võistkondade arvestuse võitis RedBike-Acutal ning naiskondade parim oli RedBike-Purustaja.
 
Lühisõitude üldarvestuse võidu saavutas Markus Pajur, kes kogus 6240 punkti ning parimaks noorte võistkonnaks tuli Kalevi Jalgrattakool.
 
MTBest maratonidesarja esimesel hooajal osales kokku 1900 erinevat ratturit ning sarja peale kokku oli üle 4800 osaluskorra.

mtbest.ee/sportiv.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles