Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Jalgrattasport: Selder sai 18. koha

13.05.2017

Täna Illuka vallas sõidetud järjekorras kolmanda Põleva Kivi Rattamaratoni võitis Dmitri Sorokin Gert Jõeääre ning Peeter Tarvis juuniori ees. Ida-Virumaa parimana oli Taavi Selder 18.

Kohe sõidu alguses ründas konkurentide üllatuseks Ivo Suur, järgi suutsid sõita vaid Gert Jõeäär, Dmitri Sorokin ning Peeter Tarvis jun.

Kuiv, päikesepäisteline ilm oli muutnud niigi nauditavad Illuka rajad väga kiireks ja marulise tempoga kulgenud sõidus võttis kõik, mis võtta andis, hilisem võitja Sorokin. Talle kuulusid täna nii Gardena vahefinish kui ka Europark mäefinish. Veel kilomeeter enne lõppu olid kõrvuti Sorokin ja Jõeäär, kuid eestlase võidulootuse kustutasid lihaskrambid. Kolmandana veeres üle lõpujoone Peeter Tarvis jun, neljas Ivo Suur, tema järel Sten-Erik Ottender ning esikuuiku lõpetas Caspar Austa. Üldliidrina jätkab Gert Jõeäär. Nii Gardena vahefinishi kui Europarki mäefinishi arvestuses tõusis liidriks Dmitri Sorokin.

Idavirulastest jõudis ainsana 50 parema hulka 18. koha saanud Taavi Selder.

Naiste arvestuses oli suur päev Mari-Liis Mõttusel, kellel õnnestus võita elu esimene Hawaii Express Estonian Cup etapp.Visa vastupanu osutas küll Greete Steinburg, kuid temagi jõud rauges kolm kilomeetrit enne lõppu. Kolmandana veeres üle lõpujoone Iiris Õunmaa.

Naiste Subaru liidrisärgis stardib järgmisel etapil Greete Steinburg.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri nobedaim mees oli vanameister Alges Maasikmets, kiireim naine Greete Steinburg, liidrisärkides järkavad Kaupo Kattai ning Greete Steinburg.

FruitXpressi poolmaratoni läbi kõige kiiremini Kren Kask, järgnesid Joosep Mesi ning Rando-Marten Evendi. Liidrina jätkab Kren Kask.

Herkuless lastesõitudel läbis stardilinnaku lähedale mahamärgitud võistlusraja poistest kõige kiiremini Henri Valmsen, tüdrukute nobedaim oli Karolin Surva. Nemad järkavad ka liidritena.

Kokku startis Põleva Kivi Rattamaratoni eri distantsidel 760 rattasõpra, Hawaii Express Estonian Cup rattamaratoni sari jätkub 03.06 Valgehobusemäe Rattamaratoniga.

sportiv.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles