Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Sõudmine: Noored lendasid Pekingi MMile

04.08.2007

Eesti noorsõudjate koondis lendas juunioride maailmameistrivõistlustele Pekingisse. Võistlused peetakse 8.-11. augustil Shunyi olümpiakanalil. Koondises on ka kaks narvalast.

Juunioride (kuni 18-aastased) koondis koosneb kolmest paatkonnast ja viiest sportlasest. Medalilootustega lähevad veele paarisaeru kahepaadi valitsevad noorte maailmameistrid, Narvast pärit  Jevgenia Rõndina ja pärnakas Kaisa Pajusalu. Sel hooajal on neiud olnud edukad ka täiskasvanute hulgas, sest saavutasid Amsterdami maailmakarika etapil B-finaali teise, kokkuvõttes 9. koha. Paatkonna treener on Ulvi  Lutoshkin.

Väli ja Lissovski MM-debüüt

Poiste ühepaadil teeb MM-stardi viljandlane Martin Neerot, kes mullusel tiitlivõistlustel oli 14. Just Neerotilt oodatakse arenguhüpet, sest hooaja algusest on tal ette näidata mõned väga head stardid. Tähelepanu väärib fakt, et noormees oli aprillis toimunud Eesti täiskasvanute koondise katsevõistlusel B-finaalis Kaspar Taimsoo järel teine. Atleeti juhendab Ruth Vaar.

Suurvõistluste debütandid on poiste paarisaeru kahepaadil startivad tallinlane Ronald Väli ja narvalane Jevgeni Lissovski. Võistkonna esindajana viibib Hiinas Eesti sõudekohtunike zhürii esimees Robert Väli.

Shunyi võistluspaik on valmis

Pekingis toimuv MM omab tähtsust kui testvõistlus enne järgmise aasta Olümpiamänge. Osalejaid on ca kuussada 49 riigist. Üldiselt on võistluspaik valmis, kõrvaldamist vajavad vaid mõned üksikud väiksemad puudused. FISA võistluste delegaadi Svetla Otzetova sõnul on nad hiinlastega rahul ja loodetavasti näitab ka juunioride MM, et suveolümpiaadiks on kõik juba valmis. 

Vahur Mäe
Soudeliit.ee

  
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles