Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Varia: Kultuuriministeeriumi info

23.03.2020

Välisrajatistes trennide korraldamine ei ole lubatud.

Meedias on hakanud levima väide, et Kultuuriministeerium on tennisekeskustele andnud eriloa avada välisväljakud ja korraldada seal trenne. Lükkame selle ümber.
Kultuuriministeerium kinnitab, et klubid ja treenerid ei tohi initsieerida tegevusi, mis toovad inimesi kokku ja suurendab viiruse leviku ohtu, ka välisrajatistel.
Palume juhinduda Kultuuriministeeriumi korduma kippuvatest küsimustest<https://www.kul.ee/et/uudised/korduma-kippuvad-kusimused-koroonaviiruse-...>, kus on kirjas:
Millised tegevused on vabas õhus ja välisrajatistel lubatud?
Vabas õhus asuvatele spordirajatistele ei ole keeldu rakendatud ning need on sarnaselt tervise- ja looduslike õpperadadega lubatud. Sellegi poolest on oluline, et rajatise omanikud teevad kõik selleks, et oleks võimalik järgida kõiki Terviseameti soovitusi. Samuti peab rajatise haldaja tagama, et seal toimuvad tegevused ei lähe vastuollu kehtestatud piirangutega.
Juhul kui vabas õhus asuva spordirajatise kasutamine on tasuline, siis on oluline, et tasumine lahendatakse viisil, mis ei lähe kehtiva piiranguga vastuollu (siseruumid jäävad suletuks ja täiendavaid teenuseid ei pakuta jne). Samuti tuleb arvestada, et keelatud on nii avalikud kogunemised kui ka spordivõistlused. See tähendab, et ka vabas õhus asuvates spordirajatises (või mujal vabas õhus) ei ole lubatud korraldada keskselt koordineeritud (nt spordiklubi või treeneri või juhendaja poolt) treeninguid või muid ühistegevusi.

Hannus Luure
kommunikatsiooninõunik
Kultuuriministeerium
hannus.luure@kul.ee

628 2271 | 526 1431
sportiv.eeNarva Asimuut 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles