Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Discgolf: Nädalavahetusel selguvad Alutagusel Baltimaade meistrid

24.07.2020

Nädalavahetusel toimub Alutagusel Euroopa selle suve suurim rahvusvaheline PDGA A-tier võistlus Baltic Disc Golf Championships - lutaguse Open 2020 sponsored by Innova Champion Discs.

Baltimaade meistrivõistlused discgolfis ja Alutaguse Open ühendasid jõud selleks aastaks ning toimuvad Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses ning Mäetaguse kettagolfirajal 24.-26.07.2020. Võistlus kuulub Innova Baltic Tour raamesse, mis on samuti osa PDGA A-tier võistlusest, mis sellel aastal Eestis toimuvad. Kõrgetasemelisest discgolfi võistlusest võtavad osa 176 mängijat, 8 erinevast divisjonist (MPO, MPO 40, MPO50, MPO60, FPO, MA3, MA4, MJ18) ning lisaks Eestile on kohal võistlejad USA-st, Prantsusmaalt, Soomest, Taanist, Austriast Lätist ja Leedust.
Võistluse direktori Timo Juursalu sõnul peetakse võistluse favoriidiks hetkel MPO divisjoni Albert Tamme, kes on PDGA pingereas maailmas 19.kohal. Albertile on kindlasti tugevat vastasseisu pakkumas Silver Lätt (Eesti paremuselt teine mängija) ja mitu soomlast eesotsas Joona Heinäneni ja Juho Parviaineniga. Naistes on ülekaalukalt suurimaks favoriidiks Kristin Tattar, kes on maailma pingereas neljas. Kõige ühtlasem ja ta tugevuselt väga hea divisjon on MP40 ehk meesseeniorid. Ameeriklane McReynolds, soomlased Piippo ja Parkkonen ning eestlased Kivi, Solodov ja Vilipõld lubavad väga tulist lahingut pidada tiitli nimel.
„Korralduslikult kahes discgolfipargis paralleelselt võistluse korraldamine on tõsine väljakutse meile, aga loodame võistluse kenasti jooksma saada ning kuu alguses toimunud Eesti harrastajate meistrivõistlused kinnitasid, et sarnane võistlus on täiesti tehtav ja võistlejatele isegi lisa pinget pakkuv, sest Alutaguse ja Mäetaguse parkide kombinatsioon on väga hea“ sõnas võistluste direktor Timo Juursalu. Samuti leiab Juursalu, et positiivne on ka see, et reisimist on julgetud ette võtta ka kaugemalt Euroopast, kuigi kevadel polnud me veel üldse keegi kindlad, kas võistlus toimuma saab. COVID-19 pandeemia tõttu on arvestatav hulk võistlejaid välismaalt ja ka kodumaal kaduma läinud aga tuleb olla rahul, et meil õnnestub üldse üritust läbi viia 176 osalejaga ehk õnneks lõpp hea, kõik hea.
Pühapäev selgitab Baltikumi meistrid kettagolfis nii meeste ja naiste arvestuses kui ka eraldi harrastajate, seenioride ja juunioride arvestuses. Võistlus algab iga päev nii Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuse kui ka Mäetaguse discgolfipargis kell 9.00 (pühapäeval algab kell 8.00) ning mängitakse üks ring päevas. Pühapäeval kella 15 paiku lähevad rajale viimased meeste avatud divisjoni mängijad, et välja selgitada võitja.
Pidulik lõputseremoonia toimub 26.juulil kell 19.00 koheselt peale viimaste mängijate lõpetamist Mäetaguse discgolfipargis.
Kõik huvilised on oodatud vaatama head discgolfi võitlust Euroopa tugevamate esituses ning kõigi loosipileti soetanud pealtvaatajate vahel loositakse 26.07 välja 500 eurot.
Täpsema info võistluste kohta leiab: https://innovabaltictour.eu/ ning Facebook keskkonnas ürituste alt - BDGC Alutaguse Open 2020 sponsored by Innova Champion Discs.
Võistluse tulemusi saab jälgida Disc Golf Metrix keskkonnast - https://discgolfmetrix.com/1143764
Tule vaatama, kuidas mängivad discgolfi maailmatasemel mängijad!
Fotod kasutamiseks (autor: Margit Kurvits): https://bit.ly/2ORfwy1 või https://bit.ly/2E4Aw27
Lisainfo:
Ele-Riin Kullamä Golovin
eleriinkullama@gmail.com
5804 7901 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles