Esilehele      Sisukord
Esilehele
Aprill 2021
ETKNRLP
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Koolitus/Seminar: Eesti Jalgpalli Liit kutsub huvitavale seminarile

23.02.2021

Teisipäeval, 9. märtsil kella 14:00-16:00 toimub Eesti Jalgpalli Liidu poolt korraldatav veebiseminar, kus tutvustatakse PlayGreeni projekti ja selle rakendamist Eestis.

Kõik me esitame endale küsimusi - kuidas muuta spordiüritused keskkonnasõbralikumaks? Millised kitsaskohad siin esinevad? Millisel viisil on võimalik mõõta ürituste mõju keskkonnale? Kuidas saab andmete analüüsi abil üritusi efektiivsemaks muuta?
Eesti Jalgpalli Liit proovib PlayGreen projekti raames nendele küsimustele vastata ning läbi selle vaadata tulevikku, kuidas on võimalik sporti teha ja üritusi korraldada kooskõlas looduse ja puhta elukeskkonnaga.

- Tervitussõnad Eesti Jalgpalli Liidu peasekretäri Anne Rei poolt
- Projekti tutvustus koordinaator Juta Petersoo poolt + vabatahtliku Triin Salmu kogemus
- Pilootriikide projektijuhtide kogemused
- CupLoop ja TVO kogemused projektis osalemisel
- Ecoserveis ettekanne keskkonnasäästlikkusest spordis
- Lõppsõna

Seminarile registreerimiseks tuleb registreeruda: https://forms.gle/nHyMxb8LGVPnCvva9
Projekti tutvustus:
PlayGreen on üle-euroopaline Erasmus+ programmi projekt, mille eesmärk on muuta spordiüritused jätkusuutlikumaks ning keskkonnasõbralikumaks kaasates vabatahtlikke, kelle abil viiakse ellu jätkusuutlikke lahendusi. Projekti koordinaator on keskkonna- ja energiaküsimustele spetsialiseerunud mittetulundusühing Ecoserveis ning koostööpartner Euroopa spordiorganisatsioonide ühendus (ENGSO).
Lisaks Eesti Jalgpalli Liidule võtsid pilootprojektist osa Malta ja Leedu alaliidud ning Belgia Jalgpalli Liidu Flaami allüksus.
Projekt nägi ette juhendi välja töötamist, mille abil spordiüritusi läbi viia keskkonnasäästlikumalt. Projekti koordinaatorid töötasid välja keskkonnateemalise statistiliste mõõtmiste tabeli (Green Tool), millega sai mõõta spordiürituse mõju keskkonnale. Saadud andmete analüüsi põhjal on võimalik teha järeldusi ning tulevikus korraldada tunduvalt keskkonnasõbralikumaid spordiüritusi.
Iga osalev alaliit valis endale sobiva ürituse, mille raames projekti toiminguid läbi viidi ning hiljem ka tegevusi ja tulemusi analüüsiti.
Eestis valiti projekti laialdasemaks tutvustamiseks ja statistilisteks mõõtmisteks 2020. aasta juulis toimunud klubijalgpalli pidupäev, mille raames peeti Eesti rahvusstaadionil A. Le Coq Arenal kolm karikafinaali. Erinevaid mõõtmisi viidi läbi ka kahel A. Le Coq Arenal toimunud Premium liiga kohtumisel. Tallinna FCI Levadia ja Tallinna FC Flora tutvustasid oma kodumängudel PlayGreeni projekti, kogusid andmeid ning korraldasid erinevaid keskkonnateemalisi tegevusi ja töötubasid.
Mõõtmiste ja küsitluste tulemusena tulid välja mitmed A. Le Coq Arena kitsaskohad – seda just keskkonnasäästlikkuse seisukohast: prügi sorteerimise võimaluse loomine, kaasaegse jalgrattaparkla vajadus, võimalus turvaliselt parkida elektrisõidukeid, ühistranspordi kasutamise võimalus peale hilisõhtuseid koondise mänge.
Pilootriikide näidete ja kogemuste põhjal pandi kokku juhendmaterjal, mida saavad kasutada kõik projektiga liituvad riigid ja organisatsioonid kasutada.
Rohkem infot projekti kohta on võimalik küsida Eesti projektijuhilt Juta Petersoolt: vabatahtlikud@jalgpall.ee või telefoni teel 517 7319. 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles