0

Kergejõustik: Hartševnikov tuli kahekordseks noortemeistriks

21.01.2008

Sillamäe kergejõustikukulubi Kalev esindaja Dmitri Hartševnikov tuli pühapäeval Tallinnas peetud Eesti A-klassi (s. 1991. ja 1992. a) sisekergejõustikumeistrivõistlustel kahel alal esimeseks.

Hartševnikov võitis 300 m (36,88) ja 800 m (1.57,97) jooksu (sel pildil on ta tulemas Virumaa noortemeistriks).

Idavirulastest saavutasid esikoha veel Hartševikovi klubikaaslane Irina Surazakova(sel pildilon tal kaelas Virumaa noortemeistri medal), kes võitis ülekaalukalt 800 m jooksu (2.19,89) ja Kohtla-Järve kergejõustikuklubi Atleetika esindaja Akim Ovsjannikov, kes võitis 5000 m käimise (24.54,71).

Lisaks Hartševnikovile sai idavirulastest kaks medalit ka Danil Sigejev (Kohtla-Järve spordiklubi Tsefei), seda kaugus- (6.58) ja kolmikhüppes (13.29), kus ta oli vastavalt kolmas ja teine.

Teise koha said kõrgushüppes Anastassia Fedina (Kohtla-Järve spordiklubi Tsefei, 1.67)

Kolmikhüppes oli kolmas Tatjana Pudovkina (Sillamäe, 11.42).

B-vanuseklassis saadi vähem kuldmedaleid

Ka B-vanuseklassis said idavirulased üheksa medalit, kuid kuldmedaleid oli ainult kaks, kusjuures needki nii ebapopulaarsel alal nagu käimine. Narvalased Jakov Nazarenko ja Julia Korneitšuk said esikoha vastavalt 3 ja 2 kilomeetri käimises, Anastassia Kalina oli kolmas. Sergei Tarasjukil Narvast jäi kahel korral võidust napilt puudu, nii kaotas ta 60 meetri jooksus võitjale 0,16 sekundit, 200 meetri jooksus aga kõigest 0,05 sekundit.

Oma elu esimese Eesti meistrivõistluste medali sai sillamäelanna Galina Logvinova, kes pärast eelmisel aastal üle elatud operatsiooni alla ei andnud, vaid naasis võistlusrajale ning sai 1000 meetri jooksus teise koha.

Idavirulased said jooksualadel veel kolm medalit. 1500 meetri jooksus esikoha Tallinnast pärit Sander Soobikule loovutanud, said meie maakonna esindajad kolm järgmist kohta: Taavi Kruut (Kohtla-Järve SK Mitš) oli teine, Aleksandr Hruškov Sillamäelt kolmas ja Dmitri Aristov Mitšist neljas. Kuid ega temagi medalita jäänud - pronks tuli 600 meetri jooksus.