Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Petank: Ida-Virumaa endiselt petangis Eesti parim

05.07.2009

Teist aastat toimunud Eestimaa spordiliidu Jõud meistrivõistlustel petangis maakondade võistkondadele saavutas sarnaselt eelmisele aastale esikoha Ida-Virumaa, kes võidutses nii põhi- kui ka naiste klassis.

Pildid: http://pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=908

Valgas toimunud 18 võistkonna osavõtuga turniiril panid Ida-Virumaa esikohalealuse naised, kes alistasid kõik neli vastast üldise punktide vahega 52:39: Valgamaa 13:10,  Võrumaa II 13:12, Võrumaa I 13:9 ja Tartumaa 13:8. Kusjuures Tartuga peetud viimase vooru kohtumise eel olid mõlemad naiskonnad esinenud täiseduga ning Ida-Virumaal oli revanšeerida eelmisel aastal sama turniiri naiste finaalis saadud kaotus. Kohe esimeses viskevoorus said idavirulased maksimaalsed kuus punkti ja saavutatud edualget suudeti investeerida võitu.

Meeste turniir oli äärmiselt põnev, sest medalimängudes olid vastamisi Ida-Virumaa ja Valgamaa meeskonnad. Valgale oli üldvõiduks vaja alistada külalisvõistkond nii kulla- kui ka pronksikohtumises. Esimesena lõppes pronksikohtumine, kus Ida-Virumaa II suutis tulla välja 7:12 kaotusseisust ja võita 13:12 ning kindlustada sellega Ida-Virumaale üldkarikas teist aastat järjest.

Turniiri viimaseks mänguna jäi kestma vaid finaal, kus idavirulased "oskasid" 10:2 edu anda käest, kuid seisul 12:12 oldi viimases voorus vastastest kindlamad ja nii lõppes teinegi medalikohtumine 13:12.

Kokkuvõttes liideti maakondadel kokku kahe põhiklassi ja ühe naiskonna tulemused. 38st võimalikust 37 punkti kogunud Ida-Virumaa edu oli Valgamaa ees neli ja eelmisel aastal teisena lõpetanud Võrumaa ees 10 punkti. Võrumaa oli samas ainus maakond, kes põhiklassis jõudis kaheksa parema hulka kõigi kolme meeskonnaga, kuid kõik nad kaotasid veerandfinaalis.

Üldparemusjärjestus
1. Ida-Virumaa 37
2. Valgamaa 33
3. Võrumaa 27
4. Tartumaa 22
5. Viljandimaa 2

Põhiklass
1. Ida-Virumaa I - Ivar Viljaste, Karla Purgats, Tõnu Kapper
2. Valgamaa II - Uudo Blaasen, Mihkel Lillemets, Vadim Kozlov, Viljar Kerb
3. Ida-Virumaa II - Hillar Neiland, Alari Keedus, Tanel Vähk
4. Valgamaa I - Kaarel Tigane, Ülo Mere, Heino Vahtramäe, Tõnu Ainsoo
5. Võrumaa I - Helkiv Labbi, Toomas Hoole, Illart Majas
6. Võrumaa III - Tõnu Pokker, Jaan Lüitsepp, Avo Tagen
7. Tartumaa I - Mati Kure, Aarne Peterson, Enn Mainla
8. Võrumaa II - Enn Laanemäe, Tarvet Päkk, Tõnu Pokker
9. Valgamaa III - Toivo Kanep, Janek Udras, Robert Bagdasarjan
10. Ida-Virumaa III - Vladimir Ogneštšikov, Elmo Lageda, Rene Kundla, German Terehhov
11. Tartumaa II - Kalev Jahnson, Jüri Erm, Enn Tõppman
12. Viljandimaa - Taavi Tigasing, Toomas Reede, Varje Reede, Karin Kalm
13. Tartumaa III - Mati Taba, Rein Jakobson, Plum

Naised
1. Ida-Virumaa - Sirje Viljaste, Triin Rääsk, Jelena Scharonberg
2. Tartumaa - Agnes Sirkel, Ene-Malle Kutsar, Helju Mainla
3. Valgamaa - Siiri Baranova, Elli Piller, Anneli Kattai
4. Võrumaa II - Marina Fjodorova, Ljudmilla Lüitsepp, Jane Lüitsepp
5. Võrumaa NI - Silvi Labbi, Arija Rimbieniece, Ruti Samuel

Sportiv.ee



 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles