Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Ratsutamine: Narva GP võitis Urmas Raag

22.08.2009

Päikesepaistelises Narvas võistlesid arvestatavat publikuhuvi nautinud Eesti parimad takistussõitjad. Grand Prix, kus takistuste kõrguseks 135 cm, võttis võidu GKG Ratsaspordiklubi esindaja Urmas Raag hobusel Laguna vd Roshove, kirjutab hobumaailm.ee.

Protokoll: http://www.ratsaliit.ee/est/g142s1842
Sportiv.ee pildid: http://pildid.sportiv.ee/index.php?cat=60
Külli Tedre pildid: http://www.hobumaailm.ee/index.php?page=11&gallery=2&sub=32

Teisena lõpetas sama klubi esindav Gunnar Klettenberg Bingol, kolmandana Oliver Karma (Kuldne Kabi) Sundayl. Ümberhüpetele pääses 11 võistluspaari 21-st.

Põhisõidule eelnes tõusva raskusega parkuur takistuste kõrgusel kuni 120 cm. Siin osutus parimaks Kullo Kender (Tartumaa) Vegasel Läti paremikku kuuluva Dainis Ozolsi ja hobuse Kardinals-LV ning Mariah Oroveri (Parkuur) ja Ex Caliburi ees.

Päeva alustanud 110 cm takistustega sõidu võitis noorte hobuste arvestuses Konstantin Prohhorov (Domingo) hobusel Krona, noorte ratsanike arvestuses Liis Danelson (Kuldne Kabi) Empire"il.

Narvas tehti ajalugu

Ruudo Vatseli ja Ratsaspordiklubi Mondes ning Narva linnavalitsuse korraldatud Narva Grand Prix laupäeval õnnestus võistluspaigal viibinud Katri Klettenbergi, peakorraldaja Ruudo Vatseli ja peakohtunik Mart Urbase hinnangul täielikult.

“Suurepärane üritus. Meil vedas kõigega. Ilm oli fantastiline, publik elas võistlusele Narva linnusehoovis kõvasti kaasa,” kiitis Klettenberg. Ta täiendas, et midagi sellist, kus ka ratsasporti mitte eriti hästi tundvad inimesed elavad võistlusele nii hoogsalt kaasa, tema eriti naljalt Eestis kohanud ei ole.

“Korraldajad linnavalitsusest ütlesid õhtupoolikul võistluse lõppedes, et päeva tipphetkel oli võistlusväljakul ligikaudu viis tuhat inimest. Platsilt käis päeva jooksul läbi aga ligikaudu kümme tuhat pealtvaatajat. Need on ju Saku Suurhalli võistluse numbrid! Narva võistlust oli piilutud isegi kõrvalasuva Ivangorodi tornidest, Venemaalt!  See on lihtsalt uskumatu.

Enamus publikust pidas kenasti võistluse lõpuni vastu, kaasagi elati vene inimesele vahetu olemusega,” oli Klettenberg vaimustuses: “Inimesed käisid hobuseid vaatamas, patsutasid neid, pildistasid, kõik oli lihtsalt suurepärane, eriti, kui vaadata ratsaspordi propageerimise seisukohalt. Ausalt, ma ei ole tõesti tükil ajal sellist emotsiooni näinud. Võistlejadki pakkusid suurpärast võistlust, kukkumisi oli vähe ja needki olid õnnelikud. Pelgalt Grand Prix esikolmikki Urmas Raag, Gunnar Klettenberg ja Oliver Karma näitas Narva võistluse taset.”

Narva GP peakohtunik Mart Urbas leidis idapiiri ääres aset leidnud võistluse kirjeldamiseks samuti ainult ülivõrdeid. “Üritus kukkus välja väga hästi. Ilm oli suurepärane, väga ilus koht oli ja kõige positiivsema mulje jättis see – et seal oli hästi, hästi palju inimesi,” muljetas Urbas. Sarnaselt Klettenbergile nentis ka Urbas, et inimesed elasid võistlusele kaasa vahetumalt, kui sellega Eestis tavaliselt harjunud ollakse: “Plaksutati, ergutati, kõik oli väga meeleolukas. Rada ja takistused võibolla ei olnudki nii rasked, kuid ratsaspordi kui spordiala tutvustamise kohalt oli Narva GP väga tähtis.” Tema sõnutsi on Narvas aset leidev võistlus märkimisväärne sellelgi põhjusel, et esmakordselt Eestis on võimalik ratsude – ratsanike omavahelist jõukatsumist jälgida Interneti vahendusel vahetult reaalajas. “Seegi oli Eestis esmakordne ning peaasi, online ülekanne oli toiminud, nagu minule räägiti. Korraldajad olid ära teinud suure töö,” kiitis Urbas.


Sportiv.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles