Esilehele      Sisukord
Esilehele

3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Ida/Viru

 

Judo: Тimur Alikhanov tuli taas meistriks

04.11.2009

Kahe päeva vältel toimusid Võrus Eesti džuudomeistrivõistlused täiskasvanutele ning B-vanuseklassi noortele (1995.-1997. aastal sündinud atleedid), kus said medaleid ka kahe Ida-Virumaa klubi - Kohtla-Järve Afina ja Narva Buffen-Do sportlased, kirjutab Põhjarannik.

 

KAST

Ida-Virumaa sportlaste tulemused Eesti džuudomeistrivõistlustel

Мehed:

-66 kg (15 osalejat): 3. Nikita Lopouhhov, 3. Ivan Novitski (mõlemad Narva Buffen-Do)

-73 kg (22): 3. Orhan Bairamlõ (Kohtla-Järve Afina)

-90 kg (9): 1. Тimur Alikhanov (Afina)

-100 kg (9): 3. Мartin Kallavus (pärit Kohtla-Järvelt), 5. Мihhail Goidov (Buffen-Do)

Naised:

-52 kg (2): 1. Мarta Karpova (Buffen-Do)

-63 kg (6): 1. Julia Bežko (pärit Kohtla-Järvelt)

-70 kg (5): 2. Natalja Rak (Afina)

-78 kg (5): 3. Kersti Laar-Alikhanova (Afina)

Kuigi Ida-Virumaa džuudokooli esindajaid oli Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel küllaltki vähe, said peaaegu kõik nad medali. Vaid kohtlajärvelase Pavel Leontjevi (-66 kg) ja narvalase Mihhail Goidovi esinemised läksid aia taha. "Pavel polnud ligi kolm aastat tõsiselt džuudoga tegelenud ning nüüd, kui ta otsustas matile naasta, tuli tal lihtsalt funktsionaalsest valmisolekust puudu," märkis SK Afina treener Sergei Sergejev.

Taastumine pärast pikaajalist haigust andis tunda veel ühe Afina judoka võistlustulemuses - Orhan Bairamlõ jäi esimeses ringis alla Martin Järveojale, keda ta oli varem treeningutel kindlalt võitnud. Lohutusringis näitas Bairamlõ siiski, mis puust ta tehtud on, võitis neljas kohtumises ülekaalukalt ning sai kaela pronksmedali. "Lisaks haigusele andis tunda seegi, et vastased olid hoolikamalt valitud. Näiteks raskemas kehakaalus -81 kg oleks Bairamlõl lihtsam olnud," kommenteeris Sergejev.

Kaks medalit - hõbeda ja pronksi - tõid Kohtla-Järve klubile Natalja Rak ja Kersti Laar-Alikhanova. "Nataša kaotas tallinlanna Anna Ovtšarinkole vaid kohtunike otsusega, pärast pausi naasnud Kersti aga polnud veel tehniliselt valmis," selgitas treener. Seekordsetel meistrivõistlustel võitsid Ida-Viru klubide esindajad ka meistritiitleid: narvalanna Marta Karpova ning Afina esindaja, Aserbaidžaanis sündinud Timur Alikhanov saavutasid oma kehakaalus ülekaaluka võidu. "Тimur võistles raskemas kaalukategoorias, kuna juba sel laupäeval peab ta üles astuma Soomes, kuid ta tegi niigi kogu esivõistluse väga kindlalt läbi - praegu ei leidu talle nendes kehakaaludes võrdset," ütles Sergejev. Taas tunnistati parimaks Eesti mitmekordne meister, Kohtla-Järvelt pärit Julia Bežko.

13 medalit said noored

Suurema medalisaagi said Ida-Virumaa B-klassi judokad - Kohtla-Järve ja Narva esindajad võitsid ühtekokku 13 medalit. Eesti meistriteks oma kehakaalus tulid Vlas Stepanov (-38 kg), Мaksim Bajunov (-73 kg), Vitalina Katšan (-52 kg) ja Darja Silkina (-57 kg; kõik klubist Buffen-Do). Hõbemedali pälvisid Kirill Mihhailov (-46 kg; Buffen-Do) ning Afina judokad Kaspar Kert (-55 kg), Jevgeni Kuznetsov (+73 kg), Lii Tomberg (-48 kg) ja Karina Titova (-57 kg). Pronksmedali võitsid Maksim Skalikov (-38 kg; Buffen-Do), Stanislav Šanin (-42 kg), Аrtjom Sergejev (-46 kg) ning Vladislav Tšertkov (-50 kg; kõik Afinast).

"Ausalt öeldes ootasin nii mõneltki rohkemat. Nõnda lootsin, et Tšertkov, Tomberg ja Titova suudavad oma kehakaalus võita. Vaatamata sellele, et medaleid on piisavalt võidetud, ja arvestades sedagi, et meie klubis on treenerite arv teistega võrreldes minimaalne, jätab autasude kvaliteet, nagu ka maadluse oma, paremat soovida," tegi kokkuvõtte Afina treener Sergei Sergejev.

ALEKSEI FJODOROV
Põhjarannik 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles