Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Jalgpall: Jõhvi Orbiit jäi esialgu esiliiga litsentsita

03.03.2010

Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) litsentsikomisjon väljastas litsentsi kõigile Meistriliiga klubidele, kuid jättis esialgu litsentsita kolm Esiliiga klubi.

Meistriliigas said kõik taotlejad 2010. aasta hooajaks litsentsi, ent kahele klubile anti lisaaega kuni 31. märtsini mängijate üleminekutest tulenevate võlgnevuste likvideerimiseks. Nõuete mittetäitmisel kaalub litsentsikomisjon nendele klubidele miinuspunktide määramist.

Esiliigas said litsentsi kõik peale Jõhvi JK Orbiidi, Rakvere FC Flora ja JK Tallinna Kalevi - neile kolmele klubile anti puuduste kõrvaldamiseks lisaaega kuni 8. märtsini.

"Meistriliiga klubide puhul tuleb öelda, et on toimunud edasiminek ja klubid saavad üha paremini aru, miks litsentseerimistingimuste täitmist nõutakse. Esiliigas oli probleeme rohkem," märkis EJLi litsentsikomisjoni esimees Janno Kaljuvee.

EJL litsentseerib juba aastaid kõiki Meistri- ja Esiliiga klubisid ning kogu protsess on suunatud Eesti jalgpalliklubide struktuuri positiivsele arengule. Litsentseerimise eesmärgiks on klubide pädeva juhtimise ja organiseerituse tagamine, infrastruktuuri vastavus nõuetele, klubide majandusliku võimekuse parandamine ja finantsküsimuste läbipaistvus, järjepidevuse tagamine, kõigi juhendite ja reeglite täitmise jälgimine jms.

EJLi pressiteenistus 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles