Esilehele      Sisukord
Esilehele

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Jalgpall: Eesti jalgpallimeistrivõistlustel osaleb 444 võistkonda

09.03.2010

Eesti 2010. aasta meistrivõistlustel jalgpallis osaleb 444 võistkonda - täiskasvanute hulgas on osalejaid rekordilised 169 mees- ja naiskonda, noorte meistrivõistlustel teeb kaasa 275 võistkonda.

"Meistrivõistlustel osalejate arv on jätkuvalt Eesti suurim ja on meeldiv, et kasvutrend jätkub. 444 võistkonda tähendab ligi 10 000 mängijat. Siia lisandub veel uus Rahvaliiga, kus registreerimine pole veel alanud, ning tuhanded maakondlikel ja koolivõistlustel osalevad harrastajad. Oluline on, et ka majanduslikult raskel ajal pole inimeste jalgpallihuvi kahanenud, vaid hoopis suurenenud," selgitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Tõnu Sirel.

Endine tuntud suusataja Sirel võrdleb jalgpallimeistrivõistlusi Tartu suusamaratoniga. "Kui Eestis on aastas üks suur suusamaraton, siis jalgpallis on märtsist kuni novembrini igal nädalal võistlemas ligi 10 000 mängijat. Ehk teisisõnu on jalgpallirahval igal nädalal oma maraton," märkis 1982. aastal Tartu suusamaratoni võitnud Sirel.

Sireli sõnul on eriti positiivne naiste ja tüdrukute jalgpallivõistkondade arvu kasv. "Sel aastal osaleb 45 naiste ja tüdrukute võistkonda, mis on uus rekord - veel 2005. aastal oli meil 16 naiste ja tüdrukute võistkonda, 1999. aastal vaid 6. Aitäh kõigile, kes selle nimel on pingutanud."

Võistkondade arv Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel:
2010 – 169 võistkonda
2009 – 165 võistkonda
2008 – 164 võistkonda
2007 – 150 võistkonda
2006 – 158 võistkonda
2005 – 158 võistkonda
2004 – 152 võistkonda
2003 – 144 võistkonda
2002 – 131 võistkonda
2001 – 116 võistkonda
2000 – 110 võistkonda
1999 – 101 võistkonda
1998 – 81 võistkonda
1997/1998 – 58 võistkonda
1996/1997 – 55 võistkonda
1995/1996 – 64 võistkonda
1994/1995 – 52 võistkonda

Naiste ja tüdrukute võistkondade arv Eesti meistrivõistlustel:
2010 – 45 võistkonda
2009 – 42 võistkonda
2008 – 41 võistkonda
2007 – 38 võistkonda
2006 – 30 võistkonda
2005 – 16 võistkonda
2004 – 15 võistkonda
2003 – 16 võistkonda
2002 – 13 võistkonda
2001 – 10 võistkonda
2000 – 10 võistkonda
1999 – 6 võistkonda
1998 – 6 võistkonda
1997/1998 – 6 võistkonda
1996/1997 – 3 võistkonda

Eesti täiskasvanute meistrivõistlused 2010:

Naiste Meistriliiga: Tallinna FC Levadia, Tallinna FC Flora, Pärnu JK, Põlva FC Lootos, JK Tallinna Kalev, Tartu JK Tammeka.
Meeste Meistriliiga: Tallinna FC Levadia, JK Sillamäe Kalev, Narva JK Trans, Tallinna FC Flora, Nõmme JK Kalju, Viljandi JK Tulevik, Tartu JK Tammeka, FC Kuressaare, Paide Linnameeskond, Kohtla-Järve FC Lootus.

Naiste Esiliiga: Nõmme JK Kalju, FC Kuressaare, Tallinna FC Flora II, Pärnu JK II, Vändra JK Vaprus, Narva JK Trans.
Meeste Esiliiga: JK Tallinna Kalev, Tallinna FC Levadia II, Valga FC Warrior, Lasnamäe FC Ajax, Tallinna JK Legion, Kiviõli Tamme Auto, Pärnu JK Vaprus, Tallinna FC Flora II, Rakvere FC Flora, Jõhvi JK Orbiit.

Naiste II liiga Põhi: Saku Sporting, Paide Linnanaiskond, EVL Kehtna, JK Tallinna Kalev II, Tallinna FC Levadia II, Rakvere FC Flora.
Naiste II liiga Ida/Lõuna: Kohtla-Järve FC Lootus, Valga FC Warrior, Sillamäe JK, Põlva FC Lootos II, Tartu JK Tammeka II, Tartu SK 10 Premium.

II liiga Ida/Põhi: Tallinna JK Dünamo, Kohtla-Järve JK Alko, Tallinna FC Ararat, Lasnamäe FC Ajax II, Nõmme JK Kalju II, JK Tallinna Kalev II, FC M.C.Tallinn, FC Velldoris, Tallinna JK Kaitseliit Kalev, Tallinna FC Puuma, FC Toompea, Tabasalu Palliklubi, Raasiku FC Joker, Tallinna FC Atletik.
II liiga Lääs/Lõuna: Viljandi JK Tulevik II, FC Nõmme United, Tartu JK Tammeka II, Türi JK Ganvix, Hiiumaa ÜJK Emmaste, Tartu SK 10 Premium, Sõrve JK, FC Elva, FC Tarvastu, Pärnu Kalevi SK, Pärnu JK Vaprus II, Võru JK, Tartu FC HaServ, Rummu Dünamo.

III liiga Põhi: FC Concordia Audentes, JK Tondi, Tallinna JK Legion II, Tallinna LiVal Sport, FC EBS Team, Tallinna JK Kaitseliit Kalev II, Laagri/Saue JK, Tallinna JK Piraaja, Hansa United, Saku JK, Tallinna FC Olypmic, Koeru SK.
III liiga Lõuna: Valga FC Warrior II, JK Luunja, FC Otepää, Viljandi JK Kotkad, Jõgeva SK Noorus 96, Põlva FC Lootos, FCF Järva-Jaani SK, FC Elva II, TÜ Fauna, EMÜ SK, Tabivere SK, Põltsamaa JK Sport.
III liiga Ida: Eesti Koondis, FC Balteco, Maardu Esteve, Tallinna JK Kotkad, Keskerakonna JK II, FC Kyiv, FC A&A Kinnisvara, Kuusalu JK Rada, FC Ühinenud Depood, Tallinna FC Ðtrommi, JK Sillamäe Kalev II, Kohtla-Järve FC Lootus II.
III liiga Lääs: Kohila JK Püsivus, FC Haiba, FC Kose, Paide Kumake, Kärdla Linnameeskond, JK Kernu Kadakas, Kehtna FC Flora, Rapla JK Atli, Keila JK, PSK Alexela, Saaremaa JK Aameraas, Saaremaa JK.

IV liiga Põhi: FC Soccernet, Nõmme JK Kalju III, FC Hell Hunt, Tallinna SK Mercury, Tallinna FC Akhtamar, FC Toompea 1994, Trummi SK, Kristiine JK, JK Jalgpallihaigla, Tallinna FC Reaal, Pirita JK Reliikvia, FC Majandusmagister, Rannamõisa JK.
IV liiga Lõuna: JK Liverpool Pub, Tartu JK Welco Elekter, FC Aspen, SK Tääksi, Tartu Quattromed, Tõrva FC Warrior, FC Abja, Tartu SK 10 Premium II, JK Tartu Löök, Navi Vutiselts, Rolling Doors, FC Otepää II.
IV liiga Ida: JK Loo, SK Tapa, Kiviõli Tamme Auto II, Viimsi FC Igiliikur, Tallinna FC Eston Villa, Tallinna JK Piraaja II, Tallinna FC Twister, FC Kiiu, FC Anzhi II, Ambla vallameeskond, Tallinna JK Suema/Cargobus, Rakvere FC Flora II.
IV liiga Lääs: Pärnu FC Metropool, Märjamaa Kompanii, FC Lelle, Emmaste JK Dagöplast, Lihula JK , Rapla JK Atli II, Saue JK, JK Leisi, Tallinna FC Absoluut, Tallinna SC Real, Tallinna JK RGR-Airon, Tallinna JK Visadus.

Eesti noorte meistrivõistlused 2010:

A klass (1991/1992-1995)
Esiliiga: Keila JK, FC Levadia, FC Puuma, Pärnu JK, Tallinna FC Flora, Märjamaa FC Flora, JK Tallinna Kalev I, Tartu JK Tammeka.
II liiga: FC Kuressaare, JK Tallinna Kalev II, Põlva FC Lootos, SK 10 Premium, Narva JK Trans, JK Dünamo, Jõhvi JK Orbiit, JK Sillamäe Kalev.

B1 klass (1994-1997)
Esiliiga: FC Levadia, PJK/Vaprus, TJK Legion, Tallinna FC Flora, Paide Linnameeskond, SC Bercy, Tartu SK 10 Premium, Narva JK Trans.
II liiga: Võru JK, Nõmme United, Emmaste JK, Haapsalu FC Flora, Jõhvi Orbiit.

B2 klass (1995-1998)
Esiliiga: FC Infonet, TJK Legion K, FC Levadia, Pärnu JK, Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev, FC Tartu Olümpia, Tartu JK Tammeka, SC Real, FC Maardu.
II liiga Põhi/Ida: Keila JK, FCF Martin Reimi JK, Kiviõli Tamme Auto, Kohtla-Järve JK Alko, Viimsi NJK, JK Dünamo, Lasnamäe FC Ajax, Kohtla-Järve FC Lootus, Operi JK.
II liiga Lõuna: Põltsamaa Sport, Tartu JK Merkuur-Juunior, Pärnu Kalev SK, SK Tääksi, Vändra JK Vaprus, FCE Otepää, Tartu SK 10 Premium, JK Viljandi Tulevik.

C1 klass (1996-1999)
Esiliiga: Operi JK Tartu, TJK Legion AK, Pärnu JK Vaprus, FC Levadia, Nõmme JK Kalju, Pärnu JK, Tallinna FC Flora I, Jõgeva SK Noorus-96, Põlva FC Lootos, Tartu JK Tammeka.
II liiga: Paide Linnameeskond, Kärdla Linnameeskond, FC Pirita, FC Puuma, Tallinna FC Flora II, Rakvere FC Flora, Jõhvi JK Orbiit, JK Sillamäe Kalev.

C2 klass (1997-1999)
Esiliiga: Viljandi JK Tulevik, Nõmme United, TJK Legion IÐ, FC Levadia, FC Elva, Pärnu JK, FC Kuressaare I, JK Tallinna Kalev, FC Tartu Olümpia, JK Kotkad.
II liiga Põhi: JK Vasalemma, SC Bercy, Nõmme JK Kalju, FC Infonet, Tallinna FC Flora, Lasnamäe FC Ajax.
II liiga Lõuna/Lääs: Pärnu JK Vaprus, Haapsalu FC Flora, FC Kuressaare II, SK 10 Premium, Võru JK, Tartu JK Tammeka.

D1 klass (1998-1999)
I alagrupp: Viljandi JK Tulevik, Paide Linnameeskond, FC Elva, FC Santos, Viljandi SK, Valga FC Warrior, FC Tartu Olümpia, Tartu JK Tammeka.
II alagrupp: SC Bercy I, FC Levadia I, Nõmme United, TJK Legion IÐ, FC Pirita, Tallinna FC Flora I, JK Tallinna Kalev I, FC Infonet.
III alagrupp: SC Bercy II, SC Real, Pärnu JK, Märjamaa FC Flora, TJK Legion K, Tallinna FC Flora II, JK Tallinna Kalev II, TJK Legion II.
IV alagrupp: Kohtla-Järve FC Lootus, Raasiku FC Joker, Kohtla-Järve JK Alko, Narva JK Trans, SC Bercy III, TJK Legion VV, FC Levadia II, FC Levadia III.


D2 klass (1999-2000)
I alagrupp: Operi JK, FC Levadia I, Nõmme JK Kalju, FC Puuma, SK Laine, FCF Martin Reimi JK, JK Tallinna Kalev I, JK Kotkad.
II alagrupp: Pärnu JK Vaprus, Lõuna-Läänemaa JK, Haapsalu FC Flora, FC Kuressaare, Nõmme JK Kalju Laagri, Keila JK, Tabasalu Palliklubi.
III alagrupp: JK Sillamäe Kalev I, FC Narva, Kiviõli Tamme Auto, Narva Trans, FC Maardu, FC Infonet.
IV alagrupp: Põltsamaa Sport, FC Elva, Viljandi SK, Põlva FC Lootos, Türi Ganvix, FC Levadia II, JK Tallinna Kalev II.

E1 klass (2000-2001)
I alagrupp: FCF Martin Reimi JK, FC Levadia I, FC Pirita, Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Flora, JK Tallinna Kalev, TJK Legion IG.
II alagrupp: Viljandi JK Tulevik, Tartu JK Merkuur-Juunior, Tõrva FC Warrior, Tartu JK Tammeka, Kohtla-Järve FC Lootus, Rakvere FC Flora.
III alagrupp: Pärnu Kalev SK, Pärnu JK, FC Kuressaare, EVL Rapla, FC Infonet.
IV alagrupp: TJK Legion AK, Saku Sporting, FC Levadia II, Lütseum, JK Kotkad, FC Ðtrommi, FC Ajax Lasnamäe.

E2 klass (2001-2002)
I alagrupp: Tartu JK Merkuur-Juunior, SK Tääksi, FC Elva, FCE Puka, Valga FC Warrior, Põlva FC Lootos, Tartu JK Tammeka I, Tartu JK Tammeka IV.
II alagrupp: Pärnu JK Vaprus, Pärnu JK, Tartu JK Tammeka II, Kohila JK Püsivus, Nõmme JK Kalju Laagri, Tartu JK Tammeka III, FC Infonet.
III alagrupp: Keila JK I, Operi JK, FCF Martin Reimi JK, FC Pirita, Nõmme JK Kalju, Tallinna FC Flora II, Saku Sporting.
IV alagrupp: FC Narva, Kiviõli Tamme Auto, Jõgeva SK Noorus-96, TJK Legion NT, Tallinna FC Flora III, Lütseum I, JK Sillamäe Kalev.
V alagrupp: Tallinna FC Flora I, Keila JK II, Kalamaja Algaja, Nõmme United, JK Tallinna Kalev, FC Levadia II, JK Kotkad.
VI alagrupp: TJK Legion AK, FC Levadia I, Lütseum II, SC Bercy, FC Atletik, FC Puuma, Lasnamäe FC Ajax, FC Maardu.

F klass (2003)
I alagrupp: Keila JK, Operi JK, Saku Sporting I, Saku Sporting II, FCF Martin Reimi JK, Kohila JK Püsivus, Pärnu JK.
II alagrupp: TJK Legion NT, FC Puuma, Lütseum, Lasnamäe FC Ajax, Tartu JK Merkuur-Juunior, JK Tallinna Kalev.

Tüdrukud

A klass (1992-1995)
JK Viljandi Tulevik, Nõmme JK Kalju, Lõuna-Läänemaa JK, JK Tallinna Kalev, Tartu SK 10 Premium, Narva Trans, Viru-Nigula SK, Tallinna FC Flora.


B klass (1994-1997)
TJK Legion, Põlva FC Lootos, Tartu SK 10 Premium, Lasnamäe FC Ajax, Põltsamaa Tervis, Tartu JK Tammeka.

C klass (1996-1999)
TJK Legion, Vändra JK Vaprus, Nõmme JK Kalju, Pärnu JK, Põlva FC Lootos, Lasnamäe FC Ajax, Tallinna FC Flora.

EJLi pressiteenistus



 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles