Esilehele      Sisukord
Esilehele
Aprill 2020
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Jäähoki: Eesti tõusis MMil grupi liidriks

10.04.2010

Eesti jäähokikoondis alistas laupäeval Narvas alanud II divisjoni B-grupi turniiri avavoorus 17:3 Iisraeli ja tõusis grupi liidriks.

Eesti võitis kolmandikud 5:0, 4:2 ja 8:1. Eesti tegi vastaste väravale 97 lööki,vastased suutsid vastata 16ga. Hoolimata suurest kaotusest valiti vastaste parimaks väravavaht Avihu Sorotzki, kes tõrjus 92st pealöögist 77. Kolmanda perioodi alguses väljakule tulnud Iisraeli varuväravavaht suutis nelja minutiga lasta sisse kaks väravat ja siis võeti ta taas pingile.

Anna Romanenko pildid: http://pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=1323

Eelmine aasta Serbias peetud II divisjoni turniiril olid Eesti ja Iisrael samuti ühes grupis, siis nahutas Eesti Iisraelit 16:2 (6:1, 7:1, 3:0). Tol turniiril sai Eesti Serbia järel ja Hiina ees teise koha.

Teistes esimese vooru mängudes alistas Island 3:1 Uus-Meremaa, kes eelmisel aastal võitis koduse III divisjoni turniiri ning eelmisel aastal I divisjonist välja kukkunud Rumeenia parim Hiinast 4:3.

Pühapäeval peetavas teises vooru kohtub Eesti kell 20 Hiinaga. Eelmisel aastal alistas Eesti Hiina 16:3 (2:0, 9:1, 5:2). Enne mängivad pühapäeval Narvas kell 13 Rumeenia ja Island ning kell 16.30 Iisrael ja Uus-Meremaa.

Viievooruline turniir lõpeb reedel. Turniiri võitja pääseb tulevaks aastaks I divisjoni, turniiri viimane kukub III divisjoni. 

Selgituseks turniiri tasemest

Narvas toimuv turniir on hokist veidi kaugemal olevatele huvilistele tekitanud küsimuse, mis koha peale mängitakse. Selgitame sinkohal veidi süsteemi.

Eliitgrupp - 16 meeskonda
7. - 23. mai Saksamaal
Kaks viimast kukuvad järgmiseks aastaks I divisjoni

Osalevad (alagruppide kaupa)
A: Venemaa, Valgevene, Slovakkia, Kazahstan
B: Kanada, Šveits, Läti, Itaalia
C: Rootsi, Tšehhi, Norra, Prantsusmaa
D: Soome, USA, Saksamaa, Taani

I divisjon - 12 meeskonda on jagatud kahte gruppi, kohad 17.-28.
Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks aastaks eliitgruppi, mõlema grupi viimased kukuvad II divisjoni.
A-grupp (19.-25.04, Holland): Austria, Jaapan, Leedu, Holland, Serbia, Ukraina
B-grupp (17.-23.04, Sloveenia): Horvaatia, Suurbritannia, Ungari, Lõuna-Korea, Poola, Sloveenia

II divisjon - 12 meeskonda on jagatud kahte gruppi,  kohad 29.-40.
Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks aastaks I divisjoni, mõlema grupi viimased kukuvad III divisjoni.
A-grupp (11.-17.04, Mehhiko): Austraalia, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Mehhiko, Türgi
B-grupp (10.-16.04, Eesti): Hiina, Eesti, Island, Iisrael, Uus-Meremaa, Rumeenia

III divisjon - 8 meeskonda on jagatud kahte gruppi,  kohad 41.-48.
Mõlema grupi võitjad pääsevad järgmiseks aastaks II divisjoni
A-grupp (14.-17.05, Luxembourg): Kreeka, Iirimaa, Luxembourg, AÜE
B-grupp (14.-18.05, Armeenia): Armeenia, Mongoolia, Põhja-Korea, LAV


Sportiv.ee



 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles