3031

0

Korvpall: KK Hito kindlustas koha A-tugevusgrupis

14.11.2010

Eesti korvpallimeistrivõistluste esiliigas alistas KK Hito pühapäeval Tallinnas BC Kalev/G4S meeskonna 88:72. 6 võidu ja 2 kaotusega on KK Hito C-alagrupis liider. Ühtlasi kindlustas Hito koha teiseks etapiks tugevamas tugevusgrupis, kus selgitatakse play-off'is asetused 1.-9.

Avaveerand lõppes 15:15, poolaja võitis Tallinna meeskond 39:35. Hito edukaim oli poolajaks Siim Laur 10 punktiga, Edvard Trumm ja Margo Tali olid kogunud 7 punkti.

Kolmas veerandaeg kulges paremini Hitole, mindi ette 58:46 ja veerandaja lõpuks oli Hito ees 62:55.

Kolme päeva jooksul teise võidu saanud Hito võitis mängu 88:72. Hito edukamad olid Laur 24, Trumm 22 (lisaks võttis 11 lauapalli) ja Tali 15 punktiga. Kahekohalise arvu statistikasse sai ka Georg Tambre, kes võttis 10 lauapalli (lisaks viskas ta 6 punkti).

Hito esiliigameeskonnal on nüüd 12päevane mängupaus, sest järgmine kohtumine peetakse Jõhvi spordihallis 26. novembril tabelis teist kohta hoidva Rapla KK/Stipend meeskonnaga, kellele võõrsil kaotati. Esimese ringi viimases voorus kohtutakse 3. detsembril Tamsalu Los Torosega, kellele esimeses ringi samuti kodus kaotati.

Enne neid mänge on paremusjärjestus selline: 1. Hito 6 võitu - 2 kaotust, 2. Rapla KK 5-2, 3.-4. Elion/Corle ja Tamsalu 3-4, 5. BC Kalev/G4S 3-5, 6. Swedbank 2-5. Alagrupist saab edasi A-tugevusgruppi (mängud kohtadel 1.-9.) kolm paremat meeskonda. Ainsana on endale grupist edasipääsu taganud KK Hito, kuid kuna omavahelised mängud võetakse teisele etapile kaasa, siis on ka kaks viimast mängu idavirulastele olulised.