Esilehele      Sisukord
Esilehele
Märts 2020
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

0
0Trimm
3Koolisport
3Kultuurkapital
51EestiPagar
5IVOL
6Joud
81EOK
Suvevolle

 

Sõudmine: Kuzmin võitis koos Jämsaga

30.04.2011

Laupäeval jätkusid ja samas said ka lõpu Pärnus toimunud Eesti sõudekoondise katsevõistlused selekteerimaks paatkondi eelseisvateks rahvusvahelisteks jõukatsumisteks. Nii nagu eilne päev, pakkus tänanegi üllatusmomente, näidates koondisepingi pikkust ning tugevust, kirjutas soudeliit.ee.

Reedel üllatas sõudeasjatundjaid Andrei Jämsä, võites ühepaadil – kuigi see oli klubikaaslase Tõnu Endreksoni ees napp, sai  selgeks sõnum, et aastatel 2005-2006 paarisaeru neljapaadil MM-pronksi võitnud  Jämsä on tänavu üks nõutumaid mehi konkurentsivõimeliste paatkondade moodustamiste juures.  Juba varasemalt teadvustas Jämsä, et tema ainus võimalus korralikke tulemusi näidata on ainult koos narvalase Igor Kuzminiga, kes ka ühises Tatjana Jaansoni treeninggrupis harjutab.

Tänane paarisaeru kahepaatide finaal kujunes niisiis Jämsä-Kuzmini ning paar aastat esipaatkonna staatust omanud, tänavusel hooajal taas kindla sihiga koos üles astuda soovivate, eile ühepaatide finaalis vastavalt kolmandana-neljandana lõpetanud viljandlase Kaspar Taimsoo ja Sindist pärit Allar Raja vaheliseks põnevusetenduseks. Martin Neerot ning Joosep Laos starti ei jõudnud, kuna distantsil segadust tekitanud kalapaat vigastas noorte sõudelootuste paati.

Kuigi spetsialistid ennustasid ühiselt kogenud Taimsoo ja Raja võitu, ja seda võimendas omakorda eilne Kuzmini 16 sekundiline allajäämine Jämsäle, panid viimased skeptikud mõtlema ning andsid hooaja alguse võiduga märku, et kodusesse sõudmisesse on tulnud taas pingeline ja põnev seis.

Sisuliselt võrdset minekut näidanud paatkonnad läbisid distantsi ühtlaselt tugevalt. Siiski osutusid ajaga 6.19,82 üllatuslikult parimaks Jämsä-Kuzmin. Taimsoo ja Raja pidid leppima resultaadiga 6.21,40.

„Üllatus nii hea minek minu jaoks polnud. Oleme treeningutel näidanud stabiilset sõitu ning vormistasime täna tehtud töö tulemuseks“, märkis paatkonna liider Jämsä ning lisas, et nüüd hakkab intensiivsem treeningperiood, mis tipneb starditõmmete lihvimise ning lühemate ja kiirete lõikude sõitmisega.

„Vastased oli tugevad, seevastu meie sõit polnud parimate päevade tasemel. Saame vaid paremaks minna ning kavatseme Eesti karikal kindlasti edukamalt sõuda“, ennustas Allar Raja, et konkurentidel edaspidi nii lihtsalt ei pruugi minna.

Tänavu selgitatakse tiitlivõistlustele pääsev paatkond kolme võistlusega. Lisaks katsevõistlustele võetakse arvesse maikuus sõidetavaid Eesti karikavõistlusi ning sellele järgnevat Münchenis toimuvat maailmakarikavõistluste esimest etappi. Seega säilitavad eeldatavad favoriidid Taimsoo-Raja oma positsiooni esiduona kaitsta ning koondise värvides tiitlivõistlustel veele minna.

Roolijata neljapaadil võidutses Pärnu ja Tallinna sõudeklubide koondkvartett

Üksikaeru neljapaadil näitas soliidet paremust Pärnu ja Tallinna Sõudeklubi segapaatkond koosseisus Valeri Prosvirnin, Artur Maier, Andrus Sabiin ja Sten Villmann. Neil kulus 2000 meetri läbimiseks 6.12,42. Konkurentpaatkond rivistuses Alo ja Kaur Kuslap, Sten-Erik Anderson ja Rauno Talisoo oli tulemusega 6.18,08 teine. Distantsil juhtus ka paatkondade vahel kerge kokkupõrge, kuid hoolimata sellest sõitu ei peatatud ning võistkonnad jätkasid võrdsetelt positsioonidelt.

„Meie hooaja eesmärk on olnud sõuda neljapaadil. Tänane sõit näitas, et oleme korralikult konkurendist üle ning loodan, et saame kvartetina tulemuslikult edasi treenida“, rääkis paatkonna üks liidritest, Andrus Sabiin, avaldades skeptitsismi kaheksapaadi moodustamise idee osas.

Järgmiseks võistluseks on 21. mail sõidetav Eesti karikas, mida sõudeliit peab ka oluliseks katsevõistluseks.

soudeliit.ee 
ESTSOFT
Keskväljak 1, Jõhvi | tel: +372 337 7678  Üles