Korvpallihooaeg 2021/2022
COVID-19

Jalgpall: Kõik väljakul käinud Ida-Virumaa võistkonnad kaotasid
09.05.2022

Naiste esiliigas kaotas Jõhvi Phoenix ja JK Narva Trans ÜN (N) Viimsi JK (N) tulemusega 0:2 (0:1), II liiga 7. voorus kaotas Jõhvi FC Phoenix Võru FC Heliosele samuti 0:2 (0:1) nagu ka JK Sillamäe Kalev FCI Tallinnale, JK Narva Trans U21 kaotas Maardu Linnameeskonnale tulemusega 0:5 (0:2), Ida-Virumaa FC Alliance U21 kaotas Jõgeva SK Noorus-96 tulemusega 1:2, poolaeg võideti Roman Bažkovi väravast.

Kergejõustik: Kaisa Kukk võitis naistest Tartu maastikumaratori 24 km jooksu
09.05.2022

40. Tartu Maastikumaratoni 24 km joosti Otepää-Elva vahelisel trassil, kus naistest võitis Kaisa Kukk ajaga 01:34:17, üldjärjestuses 15. Parima Ida-Virumaa meesvõistlejana lõpetas Anatoli Shibanov 47 (M40 - 11). N40 lõpetas Hillevi Velba kolmandana, naistest 5, üldjärjestuses 57. 10 km distantsil oli Kristjan Roosvald M35 3., üldjärjestuses 24 ja Angela Rätsep N55 2., naistest 21 ja üldjärjestuses 125.

Discgolf: Toimus Ida-Virumaa nädalamängude neljas etapp
08.05.2022

Ida-Virumaa nädalamängude 4. etapil oli edasijõudnute esikolmik Vaiko Järvi, Jarko Kool ja Sander Filippov tulemusega -7, harrastajate klassi esikohta jagasid Tarmo Hütt ja Margus Lepasaar tulemusega -4, algajatest oli parim Meriliis Uustalu +5.

Vabamaadlus: Kohtla-Järvel toimus "Alutaguse Mõmmi"
08.05.2022

Wiru Spordikeskuses toimunud rahvusvahelisel vabamaadluse turniiril "Alutaguse Mõmmi" osalesid peale Eesti noormaadlejate veel võistlejad Soomest ja Leedust. SK Kuldkaru noormaadlejad jätsid koju 7 esi-, 6 teist- ja 8 kolmandat kohta.

Tõstmine: Eesti U17 meistrivõistlustelt rekordid ja medalid
08.05.2022

Käärikul toimunud Eesti U17 meistrivõistlustel püstitas Emely Raud uue Eesti U17 rekordi rebimises 65 kg -76 kg kaalukategoorias, Ivan Vorobjov U15 rekordi rebimises 71 kg 61 kg kaalukategoorias ja Aleksei Kuzmin U15 viis rekordit 81 kg kaalukategoorias - rebimises 110 kg, tõukamises 135 ja 140 kg ning kogusummas 245 ja 250 kg. Kõigile neile ka kuldmedalid. Naiskondadest oli SK EDU teine ja meeskondadest kolmas.

Jalgpall: Trans ja Alliance kaotasid, saaliliigas selgus 5. koha omanik
08.05.2022

Premium liiga 12. voorus kaotas JK Narva Trans Tallinna JK Legion tulemusega 0:1, poolaeg 0:0. Esiliiga 12. voorus kaotas Ida-Virumaa FC Alliance Harju JK Laagri tulemusega 0:3, poolaeg 0:1. Coolbet saaliliiga 5. koha mängus võitis S. Narva United FC teistkordselt S. Sillamäe Alexela tulemusega 9:3, poolaeg 2:1 ja lõpetab selle hooaja viiendana. Andrei Panteleevilt kolm, Maksim Raužinilt ja Daniil Dikopavlenkolt kaks väravat.

Korvpall: Optibet Rahvaliiga Ida-Regiooni finalistid selgunud
07.05.2022

Narva Spordikeskuses toimunud poolfinaalides võitis BK Narva Jõhvi Kossutiimi tulemusega 85:71 ja Tööriistamarket/Lüganuse KK HITO/BC Karjamaad tulemusega 98:76. Kolmanda koha mängus kohtuvad seega homme Narva Spordikeskuses kell 12.00 Jõhvi Kossutiim ja KK HITO BC Karjamaa ning võitja selgub kell 14.00 BK Narva ja Tööriistamarket/Lüganuse vahelises kohtumises.

Kergejõustik: Aidus toimus Ida-Virumaa jooksusarja teine etapp
07.05.2022

Ida-Virumaa jooksusarja teise etapi Aidu seiklusjooksu kiiremad 6 km olid Lauri Räbin ajaga 21.44 ja Aveli Uustalu ajaga 25.03 (üldjärjestuses 11), 3 km Aleksandr Vassiljev ajaga 12.41 ja Anette Kivimägi ajaga 13.14 ning 1 km Mihhail Šnurov ajaga 5.48 ja Teisi Kivend ajaga 5.48.

Kergejõustik: Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustelt medalid
07.05.2022

Järvakandi terviserajal toimunud Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel saavutasid teise koha TU14 vanuseklassis Aleksandra Artamonova (KJK Kalev Sillamäe) 1 km distantsil ajaga 3.15, naiste 4 km distantsil Kaisa Kukk ajaga 13.48, meeste 4 km distantsil Deniss Šalkauskas ajaga 11.30 ja N23 4 km distantsil Saina Mamedova (KJK Kalev Sillamäe) ajaga 16.17.

Orienteerumine: Tehti algust Ida-Virumaa neljapäevakutega
06.05.2022

RSK Jõhvikas poolt läbiviidavate Ida-Virumaa neljapäevakute esimene start oli Jõhvi sprint, kus 17 KP 2,57 km rajal oli kiirem Erik Raal, 16 KP 2,41 km rajal Karl-Martin Vainura, 13 KP 2,07 km rajal Uljan Kiritšuk, 6 KP 1,01 km rajal Anna Romanenko.

Võrkpall: Võrkpallihuvilised on oodatud Virumaa meistrivõistluste finaalturniirile
04.05.2022

20. mail kell 18.00 algavad Rakvere Spordikeskuses Virumaa meistrivõistluste poolfinaalid võrkpallis. Ida-Virumaalt osaleb Virumaa meistrivõistlustel kaks võistkonda: Idablokk ja Sillamäe. Kõik võrkpallisõbrad ja toetajad on oodatud omadele kaasa elama.

Varia: Kultuuriminister aastakõnes: järgnevatel aastatel on oluline sektori taaskäivitamise toetamine
04.05.2022

Kultuuriminister Tiit Terik pidas Riigikogus kultuuri- ja spordipoliitika aastakõne, milles tutvustas riigi pikaajalise arengustrateegia „Eesti 2035“ ning spordipoliitika põhialuste elluviimist.

Jalgpall: Narva United võitis teise poolaja väravatest
04.05.2022

Coolbet saaliliiga 5. koha mängus võitis S. Narva United FC esimeses kohtumises vaatamata esimese poolaja kaotusele 1:4 S. Sillamäe Alexela võistkonda tulemusega 8:7. Võitjate kasuks lõi Stanislav Bõstrov kolm väravat, sealhulgas ka võiduvärava. Kaotajate kasuks lõid kaks väravat Ihor Dmitriiev ja Yurii Kidanov.

Varia: EOK 100 medali kujunduse valimine
03.05.2022

Eesti Olümpiakomitee (EOK) kutsub rahvast valima välja Eesti meistrivõistluste medalit EOK 100. tegevusaasta tähistamiseks. EOK 100 medalitega autasustatakse 2023. aastal Eesti meistrivõistluste esikolmikut enamikel spordialadel. Eestis antakse välja üle 3 000 Eesti meistrivõistluse medalikomplekti aastas ligi 80 spordialal medalite koguarvuga ligi 20 000.

Tõstmine: Spordiklubi EDU noored tõstjad võistlesid Lätis
03.05.2022

Lätis toimunud V J. Kirjanovi karikal saavutas Spordiklubi EDU noor tõstja Arseni Vorobiov kuni 35 kg kaalukategoorias, kus oli seitse osalejat, kogusummaga 42 kg III koha.